PERYÖN Pro-fesyoneli GÖKAN ÇAKIR

PERYÖN Pro-fesyoneliekibi ile röportajlar devam ediyor… Buyrun :)

Gökan bildiğim kadarı ile en yeni PERYÖN’lü. Kimdir peki Gökan?

21 Temmuz 1989 İstanbul doğumlu hayat dolu bir insanım. Bazen mutlu bazen hüzünlü bazen sinirli bazen çok durgun bazen yalnız kalmayı ve şiir yazmayı seven bazen gezip yeni yerler keşfetmeyi bilen esprili bir kişiliğe sahibim. Genellikle yeni girdiğim ortamlarda çekingen davranan utanan birazda suskun birisiyim. Boş zamanlarımı arkadaşlarım ve ailemle geçirmeyi severim. Çevremdeki insanların yardıma ihtiyaçları olduğunda bir an bile düşünmeden tereddüt etmeden koşan, yardımcı olmaya çalışan hemen hemen herkesi gerek iş ortamında gerekse arkadaşlık ortamında memnun etmek için elinden gelenin fazlasını yapan birisiyim. İş konusunda hassas ve titizim. İstenilen şeyleri bir an önce yapmak ve sunmak isterim. Ancak kendi ihtiyacım olan bilgilerinde aynı hızda bir an önce verilmesini beklerim. Yengeç burcunun birçok özelliğini taşıyıp, en çokta duygusal ve romantiğimdir. Süpriz yapılmasından çok sürpriz yapmayı severim. Sinirli olduğumda dışa yansıtmam genellikle içimde kopan fırtınaları ise benden başka kimse bilmez. Patlama noktasına geldiğimde ise kimse susturamaz, durduramaz ve yatıştıramaz kırıp dökerim vs vs. :) 25 yaşında olmama rağmen iş hayatına erken atılmanın vermiş olduğu olgunluk ve mesleki tecrübeleri olan birisiyim. Eğitim hayatımın tamamını mesleki konum üzerine almış olmama ilişkin olarak bu alanda uzmanlaşmak, gelişmek ve ilerlemek isteyen içinde bulunduğu mevkideki görevini sıfır hata ile yapmaya çalışan biriyim. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Muhasebe bölümünü bitirip, Açık Öğretim Fakültesinin İşletme bölümünü okuyarak eğitim hayatımı tamamladım. Koyu bir BEŞİKTAŞ taraftarıyım. Kısaca Gökan böyle birisidir. :)

gökan2

PERYÖN ile tanışman nasıl oldu? Süreci ve yaptıklarını anlatır mısın?

2013 yılı birçok insana uğursuz gelmiştir. Onlardan bir tanesi de benim belki de. Geçtiğimiz sene sağlık sorunları ile uğraşmakla geçti bizim için. Önceki işimden ayrıldıktan sonra yaklaşık 8 ay gibi bir süredir evde dinleniyordum ve iş aramıyordum. Üniversiteden arkadaşımın bir gün CV’mi istemesi üzerine gerekli güncellemeleri yaptım ve internet ortamında kendisi ile paylaştım. Paylaşmış olduğum internet sitesindeki CV’im üzerinden PERYÖN’ ün danışmanlık firması bana ulaştı. “Görüşmek ister misiniz?” sorusuna kendi kendime artık “Zamanı geldi tekrar çalışmanın” dedim ve kabul ettim. Belki de güzel günlerin iyi bir iş ortamının başlangıcı için ilk adım atılmıştı o cevabım ile. Öncelikle danışmanlık firması ile ön görüşmeler yapıldı daha sonra Genel Sekreterimiz Sayın Özlem Hanım ile görüşme ayarlandı ve o gün geldiğinde heyecanlıydım. Görüşmenin olumlu geçtiğini düşünüyordum kendimce ama “Acaba olacak mı?” diyordum kendi kendime ve oldu. İlk tanışmam ise daha çalışmaya başlamadan PERYÖN’ ün yılbaşı balosunda oldu. Tüm iş arkadaşlarım tüm yöneticilerim üyelerimiz herkes oradaydı. Çok güzel bir organizasyon ile merhaba demiş oldum yeni işime.

Bu kadar kadın ile çalışmak nasıl bir duygu? Onların nazar boncuğu gibisin bir nevi… :)

Öncelikle bu güzel iltifatınız için teşekkür etmek isterim. Ya da cümleyi şöyle mi değiştirmeliyiz? Bu kadar çiçeğin içinde bir böcek gibi :) Bir önceki çalıştığım yerde de 7 kadın ile çalışıyordum ve tek erkektim ofiste. Bu duruma alışkınım bir nevi. Güzel ancak iş hayatında bu tarz ofis ortamlarında genellikle eşit ağırlık olması gerektiğini düşünüyorum.

Diğer PERYÖN-Profesyonellerine sorsak seni kim nasıl tanımlar?

Daha çok yeniyim kişi bazında nasıl tanımlayacaklarını bende bilemiyorum ve merak ediyorum. Ama büyük ihtimalle sessiz ve suskun cevabını alabiliriz diye düşünüyorum. :)

Ve son olarak bize diğer PERYÖN Pro-fesyonellerini tek bir cümle ile anlatmanı istesem yorumun nasıl olur?

Birbirine en yakın dostluk arkadaşlık ve aile bağları ile kenetlenmiş sıcakkanlı her biri kendi alanında uzman ve yardımlaşmayı seven bir ekip. Bende bu ekibin bir parçası olduğum için şanslıyım :)

Çok teşekkür ederim.

Bu güzel sohbete blogunuzda yer verdiğiniz için ben size çok teşekkür eder; çalışma hayatınızdaki başarılarınızın devamını dilerim.

 

Share Button

Bir önceki yazımız olan Asıl Mülakat Çıkarken Olur başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sonraki Yazı

Tarih : by Bahar Beyaznar Tarafından Yayınlanmıştır Röportaj

Açıklama Ekle